XRAY T4 bizim en başarılı yol araç platforumuzdur, AR&GE takımları her yıl geliştirerek size dünyanın en yeni ve en iyi kontrol edilebilen yol aracını yarattılar. XRAY’in mükemmeli arayış tutkusu hiç bir zaman bitmemektedir. Her XRAY arabasının temelinde yüksek performanslı yarış arabalarına olan tutkumuz kati mükemmeliyetçilik, akılcı tasarım, engin tecrübe mirasımız ve başarılarımız yatmaktadır.
Martin Hudy
XRAY T4 tasarımcısı

Fabrika takımının dünyanın heryerinde yaptığı binlerce saatlik pist testleri, binlerce saatlik AR&GE ve protatip çalışması şu anki yarış aracı ile sonuçlandı, Herşeyi ile kendi tesislerinizde XRAY den beklendiğiniz ekstrem hassasiyet ile üretilmiş ve işlenmiş bir şahaser. Yeni T4 ü size sunmaktan gurur duyuyorum.
Martin Hudy
XRAY T4 tasarımcısı

Yüksek Performans.

Xray’in ilk yol aracı 1999’da çıktığından beri, Xray 1/10 elektrikli yol araçları içerisinde öncü olmuştur. XRAY ürün çeşitlerinin devamlı gelişimi daha yüksek performansları beraberinde getirmektedir.

Yüksek Performans.

Bir çok sınıfta, lokal, bölgesel, ulusal ve uluslararası seviyede kazanılan sayısız zaferler, XRAY’i yol aracı sınıfında referans kabul edilen standart olmasına neden oldu.

Efsane

XRAY araçlarının işçilik, dayanıklılık ve performansı efsane olmuştur. Bu ailenin bir parçası olun ve bu mirası yaşayın.

ETS 2016 Şampiyonları.

XRAY bütün şampiyonlukları bütün ETS klasmanların da süpüren ilk ve tek marka oldu. 1/10 modifiye, stok ve formula kategorilerinde yenilmesi güç bir rekor kırmıştır. Bruno Coelho ve Jan Ratheisky ETS 2016 şampiyonlukları için kutlarız.

ETS Şampiyonları.

ETS sersi 1/10 elektirikli araç serileri içinde dünyanın en rekabetçi yarışlarıdır. En kalabalık yarış serisi olmak dışında dünyanın her her yerindeki birçok takımın en ciddiye aldığı ve katıldığı bir seridir. Bu sebeple aynen dünya şampiyonası gibi rekabet ekstrem seviyededir. Bir sezonda 6 ETS yarışı mevcuttur.

XRAY en başarılı takımlardan bir tanesidir ve alandaki araç sayısı olarak ETS’i domine etmektedir. Sıkı yarışların çıktığı Stok yarışlarında zafer sayısı olarak liderdir. Xray takımı üst üste son 5 yıl 2012,2013, 2014, 2015 ve 2016 ETS stok şampiyonudur.

Dünya Şampiyonası.

Yeni T4'17 Çin,Pekin 2016 Dünya şampiyonasın da etkileyici performans göstermiştir. Bruno Coelho TQ onurunu 6 sıralama yarışının 5'ini kazanarak kazanmıştır ve yarış sonunda Dünya şampiyonası ikincisi olmuştur.

Yarış Takımı.

XRAY takımı dünya üzerindeki birçok uluslararası yarışlarda ve ulusal yarışlarda şampiyonluk izleri bırakmaktadır. XRAY takımı portföyüne, avrupa şampiyonu, ETS şampiyonu, Amerika şampiyonu ve bir çok etkileyici başarı, 300’den fazla ulusal, 45 USA ulusal şampiyonluk, uluslararası saygın yarışlardaki, DHI, TITC, LRP,IIC, ETS, Snowbirds… etc. gibi birçok ünvanlar eklemiştir Dünyanın en başarılı takımlarından birinin parçası olun.

Geliştirme Takımı.

Devamlı gelişim sayesinde T4 dünyanın en popular elektrikli yol aracı olmuştur; yıllar içinde en iyi kontrol edilebilen & performans gösteren aracı size getirdik. T4 yarışçılar tarafından yarışçılar için tasarlandı. Modifiye yada stok, lokal, bölgesel, ulusal yada Dünya şampiyonasında yarışıyor olmanızın önemi yok…. T4 sizi her zaman kazananlar halkasına getirmektedir.

T4 platformunun gelişimi eşsizdir, dünyanın her yerindeki yetenekli takım sürücülerinin direkt olarak platform gelişiminde etkisi vardır. Takımın tecrübe ettiği fikirler toplanıp analiz edilmektedir sonrasında prototip aşamasında takım dünyanın bütün pist ve yarış ortamlarında testler yapılmakta ve sadece en iyi geliştirmeler aracın yeni versiyonuna eklenmektedir. T4 gelişim takımının bir parçası olmak istiyorsanız T4’ünüzü alın ve ne düşündüğünüzü bize söyleyin!

2017 Yeni Özellikler


• Yeni şase tasarımı
• Yeni daha içeri esneklik ayarı
• Yeni Servo montaj sistemi
• Yeni yüzen direksiyon sistemi
• Yeni Ackermann pozisyonları
• Yeni grafit salıncaklar
• Yeni aktarım şaft tutucusu
• Yeni motor mondaj yuvası
• Yeni motor motor montaj plakası
• Yeni tampon
• İyileştirilmiş tutunma
• İyileştirilmiş direksiyon karakteri

Şasi

Yeni T4'17 şasisi yeniden tasarlanarak yeni iç-çizgi esneklik sistemine sahiptir. Yeni şasi tasarımı yeni servo tutucunun tam olarak şasinin merkezine takılmasını sağlamış ve bu sayede mükemmel balans oluşmuştur.

Yeni şasi servo tutucu için önceden açılmış yeni ortalama deliklere sahiptir, en zor koşullarda veya darbelerde bile servonun hareket etmeyecektir.

Yeni şasi ayrıca alüminyum direksiyon direkleri için yeni pozisyonlara sahiptir., bu sayede yeni Ackermann pozisyonları yaratılmış ve aracı daha kolay kullanılır kılmıştır.

Mükemmel eşit şasi esnekliğini sağlamak için motor için kesilen parça hem sağ hem solda eşit işlenmiştir.

Şasi

Ultra-dar 86mm genişliğindedir ve şasi esneklik ayarları sayesinde istisnai tutunma ve mükemmel direksiyon hakimiyetine sahiptir. Yeni şasi tasarımı T4’17 birçok pist ortamı için uygun kılmaktadır

2,2mm kalınlığındaki şasi en iyi kalite grafit malzemeden CNC-işlenmistir. Şasi bazı opsiyonel parçalar, şasi ağırlıkları, grafit motor koruyucu, grafit ayarlanabilir pil tutucu ve pil tutucu kayış için önceden açılmış yer deliklerine sahiptir.

Ağırlık dağılımı ve denge karakterleri en temel tasarım değerleri kabul edilerek, yeni arabanın mühendisliği optimal denge için mevcut ağırlığın mümkün olan en merkeze kaymasını sağlamıştır.

İç-Cizgi Şasi Esnekliği.

Yeni Xray İç-Çizgi Şasi esnekliği T4'17 nin en belirgin ve önemli geliştirmesidir. Yeni ayarlanabilirlik, çok farklı pist koşullarına göre şasi esnekliğini, akıllıca ve süper faydalı ayar özelliği olarak karşımıza çıkar.

Yeni servo montaj ayağı ve motor montaj ayağı, yeni şasi destek grafit desteği 5 farklı esneklik olasılığı sunar. Daha sert iç-çizgi şasi esnekliği seçildiğinde daha iyi direksiyon tepkimesi ve viraj içi direksiyon tepkimesi vermektedir.

Merkez Servo Montaj Ayağı.

Yeni merkezi servo montaj ayağı şasiye 3 vida ve 2 merkez pini(şasinin içine girmektedir ve büyük kazalarda bile servonun oynamasını engellemektedir) vasıtası ile takılmaktadır.

7075 T6 İsviçre alüminyum ayah şasinin merkez çizgisine mükemmel şekilde yerleşmiştir ve dengeli esneklik sunmaktadır. Merkezi servo montaj ayağı ayrıca iç-cigi şasi destekği mondajı icin ekstra deliğe sahiptir.

Servo ayağı, pil durdurmak için ekstra bir deliğe sahiptir. Ayrıca pil genişliğinin ayarlanmasında kullanılabilir.

Yüzen Direksiyon Sistemi.

Yeni, eşsiz yüzen servo tutucu T4'17 DE artık standart. Yüzen direksiyon sistemi şasiden bağımsız ve şasi esnekliğini eksitilemeden tamamı ile bağımsız çalışmaktadır. bu aracın kullanımını yüksek tutunma koşullarında daha kolay, şasinin yuvarlanma etkisini özellikle engeller arasında kullanırken azaltır. Ayrıca araç tümsekli pistlerde daha kolay kullanılır.

302570 direksiyon plakası ile kombine kullanıldığı zaman, 4 farklı esneklik karakteri oluşur. grafit direksiyon plakasını kullanmak, şasi esnekliğini orta seviyeye getirir, direksiyon plakasını alüminyum ayak ile kullanılırsa, şasi esnekliği daha sert ve daha agresif kontrol ve artmış direksiyon kabiliyeti anlamına gelir.

Servo tutucunun eşsiz tasarımı sayesinde, direksiyon sisteminin esneklik ayarı kolay ve hızlı değişebilmektedir.başka parçalara gerek yoktur, ve servo tutucuyu çözüp çıkarıp yeniden kurmaya gerek yoktur.

Ackermann.

Çift kollu direksiyon sistemi şasi üstünde 1mm geriye çekilerek daha fazla ackermann ayar olasılığını yaratmıştır. Yeni Ackermann pozisyonları arabayı daha kolay kullanılanbilir ve özellikle yüksek tutunmada da rahat kontrol edilmesini sağlamaktadır.

Grafit Salıncaklar.

Grafit salıncak kolları tüm tutunmayı artırmaktadır, aracı daha kolay kullanılır yapmakta ve stabiliteyi artırmaktadır. Farklı pist koşullarında uzun zamandır tüm fabrika sürücüleri ve normal müşteriler tarafından kullanılmaktadır. Yeni T4'17 grafit salıncakları artık standart parça olarak sunmaktadır ve kutudan çıktığı halde performansa ulaşabilirsiniz.

Özel-formüle edilmiş grafit kompozit malzeme daha hafif bir salıncak kolu olmakla birlikte yüksek performans yarış ortamına karşı daha dayanıklıdır. Özellikleri arasında optimize edilmiş tek amortisör montaj pozisyonuna ve entegre denge çubuğu montaj yerlerine sahiptir. Grafit salıncak kolları standart 1-delik salıncak kolları ile aynı ölçü ve geometriye sahiptir.

Grafit salıncak kolları opsiyonel grafit güçlendirme plakalarının kolay ve hızlı montajı için 4 deliğe sahiptir

Mil Perdeleri.

Yeni mil perdeleri ve motor montaj ayağı yuvaları üst şasi esneklik ayarının bir parçasıdır. Yeni yuvalar 1mm daha alçaktır ve vidalar kullanılmadığı zaman, üst şaseye temas olmadığı için daha iyi esneklik karakterine müsaade etmektedir. Mil yuvaları üzerindeki vidalar kullanıldığı zaman üstşasi ve yuvalar arasına şimler kullanılmalıdır. yeni sistem esneklik ayarını pist koşullarına göre ayarlanmasını sağlamaktadır.

3 farklı üst şasi esneklik ayar seçeneği mevcuttur:

Motor Montaj Ayağı.

T4'17 motor montaj ayağı yeni tasarım ve konsepte sahiptir.

Yeni motor montaj plakası - motor montaj ayağının bir parcası- özellikleri arasın da iç-cizgi şasi esneklik ayarı için yeni bir deliğe sahiptir. motor montaj plakası şasiye m3 somun ve ekstra havşa başlı vida ile takılmaktadır. Ek olarak somun çıkarılabilinir ve 1-2 delik arkaya somun yeniden kullanılarak ekstra esneklik ayar seçenekleri sunulur.

Motor montaj yuvası şasiye 2 vida ile mil altından bağlanmakta ve ön bağlantı vidası motordan daha öne aktarılmıştır. ön montaj vidasının aktarılması top başlı vida ile sağlanmış böylelikle burkulma olasılığı havşa vidaya göre azaltılmıştır.

Tampon.

2017 ön sünger tamponu hem malzeme hemde tasarım olarak yenilendi.

tampon daha büyük ve birçok farklı kepe ekstra doldurma köpüğü olmadan uymaktadır. yeni karışım köpük malzeme tamponda uygulanmıştır, bu sayede daha sert ve daha sağlam ama aynı zamanda daha hafif ve daha dirençlidir.

alt kompozit tampon montaj ayağı ve üst tampon tutucu kompozit materyalden üretilmiş ve sert kazalara karşı dayanacak şekilde tasarlanmıştır

Alüminyum Diff Yuvaları.

T4 platformu - merkezi ağırlık dengesi- özellikleri en küçük ve en hafif diferansiyel yuvalarına sahiptir, şasi merkezine daha yakın olduğu için daha fazla tutunma, direksiyon hakimiyeti ve denge sunmaktadır.

Rulmanlı denge çubuk sistemi için, diferansiyel yuvaları, denge çubuğu yakalarının girdiği özel denge çubuğu montaj yerine sahiptir.

Bütün diferansiyel yuvaları- CNC işlenmiş 7075 T6 İsviçre alüminyumdan tasarlanmış ve en hafif ve mümkün olan en güçlü desteği aracın çerçevesine vermektedir.

Diferansiyel yuvaları anodize edilerek ayrıştırıcı turuncu renge döndürmüştür (renk ürünler arasında farklılık gösterebilir). XRAY in efsanevi detaycı ilgisini pahlı kenarlarda görülebilinir.

Üst Tutucular.

Alüminyum diff yuva kapakları hızlı ve kolay yuvarlanma merkezi ayarları için 4 farklı çeşit montaj pozisyonu sunar, bütün üst kapaklar aynıdır ve ön arka olarak kullanılabilinir.

Seçkin 7075 T6 İsviçre alüminyumundan, turuncu anodize edilmiştir

Üst Şasi.

Üst şasinin arka kısmı maksimum tutunma ve viraj içi direksiyonu hakimiyeti için özel olarak tasarlandır. Ayrıca şekil pinyon dişlisine kolay ulaşmayı mümkün kılar.

Üst şasi, seçkin 2.0mm grafit malzemeden üretilmiştir. opsiyonel kayış gergisi üst şasiye monte edilebilir.

Denge Çubuğu Sistemi.

Yeni titreşimsiz denge çubuk sistemi ön ve arka diferansiyel yuvalarına rulmanlı bir sistem ile takılmıştır. Ekstra seri hareket ve hızlı&kolay değişiklik ve ayarlanabilme imkanı. Denge çubuğu rulmanların içinde maksimum hassasiyet ve özgür hareket edebilmektedir. Denge çubuğu yüksekliği vidalar ile hızlı ve kolay ayarlanabilir.

Denge Çubukları.

Değişik kalınlıklardaki komple denge çubukları rulmanlı sistemde çalışacak şekilde hazırlandı. Ön 1.4mm arka 1.3mm denge çubukları kite dahildir Denge çubukları laser ile ayrıştırılabilmesi için işaretlenmiştir

Tescilli Süspansiyon Geometrisi.

Dar salıncaklar, küçük ön ve arka salıncak blokları, küçük ancak sağlam direksiyon blokları, süspansiyon sisteminin her parçası yarış tepkimesini, karakterini taşıyarak her yarış ortamına göre üretilmiştir.

Yıllar boyunca, XRAY, salıncak geometrisi üzerine engin bir bilgi bankası oluşturmuştur. Kendi geliştirdiği süspansiyon sertlik teknolojisi, salıncak parçaların tasarımında kullanılmıştır.

Ultra hafif salıncak parçaları çok özel kompozit malzemeden, yeterince hafif ancak yüksek performanslı yarışlarda dayanacak kadar sağlam üretilmiştir.

ARS™ Sistemi.

Kit hem standard hemde yeni Aktif Arka Salıncak (ARS™) sistemini içermektedir. Yeni ARS™ çok fazla ayar olasılığı ve sürüş karakteri sunmaktadır.

ARS™ salıncak sistemi salıncaklar, optimal esneklik karakteri için grafit 0 derece C-bağlantıları , sert direksiyon blokları, ARS bağlantıları ve suspansiyon tutucudan oluşmaktadır. ARS bağlantıları açısı- direksiyon blokları ve ARS ayağına şim eklenerek yada çıkarılarak yapılmaktadır- aracın arka tekerlekteki iç topuk açı karakterini değiştirmektedir araç bastırıldığında aracın iç topuk açısı ya artar ya azalır.

Salıncak Tutucular.

Alüminyum salıncak tutucuları entegre salıncak ayarları(ISS) özelliklerine sahiptir, bu aracın hızlı ve kolay bir şekilde salıncak geometrisinin değiştirilmesini mümkün kılmaktadır.

Salıncak tutucular daha dayanıklı salıncak kol montajına imkan vermektedir. Salıncak tuTucular ile en sert kazalarda bile aracın geometrisi değişmez. Yeni montaj sistemi sayesinde salıncaklar daha rahat hareket etmekte bu da araca daha çok tutunma ve köşelerde araç daha seri kullanıma bu da direksiyon karakteristiğini pozitif etkilemektedir.

Süspansiyon tutucular CNC-işlenmiş, en iyi kalite 7075 T6 İşviçre alüminyumdan üretilmiştir. Mümkün olan en hafif ve en güçlü şekilde aracın çerçevesini destekleyecek şekilde tasarlanmıştır.

Salıncak Tutucular.

Süspansiyon tutucular iki çeşittir, her biri istenilen sürüş karakterini-stabilite, tutunma ve esneklik- yansıtacak şekilde tasarlanmış ve seçilmiştir.
Ön-Ön (FF) süspansiyon tutucu – 1 parça
Ön-Arka (FR) süspansiyon tutucu – 1 parça- özellikle yüksek tutunma ortamında stabilite ve kolay kullanım sunar, Opsiyonel -2 parça- köşe girişini artıran, asfalt ve düşük tutunma ortamlarında önerilir
Arka-Ön(RF) süspansiyon tutucu-2 parça- maksimum arka tutunma içindir. Opsiyonel 1 parça yüksek tutunma ortamlarında daha çok dönüş sağlamaktadır
Arka-Arka(RR) süspansiyon tutucu -1-parça daha fazla direksiyon hakimiyeti ve dönüş. Tutunmayı azalttığı için, yüksek tutunma ortamlarında tavsiye edilir. ARS™ kullanırken, alü arka tek-parça süspansiyon tutucu #302201 alü destekler ile kullanılmalıdır.

ARS™ Sistemi Tutucular

arka tek-parça ARS™ için yapılan salıncak tutucu kazalarda sağlamlığı garanti altına alır, aynı zamanda ARS™ salıncak sistemine ekstra yuvarlanma merkezi ayarı pozisyonu eklenmektedir.

CNC-işlenmiş seçkim 7075 T6 alüminyum malzemeden ayrıştırıcı turuncu renge anodize edilmiştir. XRAY'in efsanevi her detaya gösterdiği ilgi hassas bir şekilde işlenmiş kenarlarda görülebilir.

I.S.S.TM Salıncak Tutucular.

Eksantrik süspansiyon burçları alüminyum süspansiyon bloklarının ve ayrıca süspansiyon pulları sayesinde T4 süspansiyon geometrisi komple bir şekilde ayarlanabilir. Ayarlanabilecekler:

Salıncak Kolları

Salıncak kolları yaratıcı SFATM (Suspension Flex Adjustment-salıncak esneklik ayarı) özelliklerine sahiptir düşük tutunma yada yüksek tutunma pist koşullarına göre salıncakların sertliğini uygun olan opsiyonel grafit sertleştirme parçaları ile salıncağın sertliği ayarlanabilir. Salıncaklar grafit sertleştiricilerin bağlanabileceği 4 deliğe sahiptir. Deliklerin çevresi maksimum dayanıklılık için güçlendirilmiştir.

Grafit Sertleştiriciler.

Yaratıcı ve eşsiz SFATM grafit sertleştiriciler salıncakların esnekliğini farklı pist ortamlarına göre kolaylıkla ayarlanmasını sağlamaktadır.

Düşük yada yüksek tutunma ortamı farketmeksizin akıllı grafit setleştiriciler gereken ortama uyum sağlanmasını sağlar. Yarışın başında tutunma düşük ise salıncaklar SFATM grafiftler olmadan kullanılabilir ancak tutunma arttığı zaman, salıncaklar daha SFATM grafit parçalar takılarak serteştilirebilinir bu sayede daha stabil ve kolay kullanım sağlanır. Grafit parçalar şıkanlar da maksimum stabilite ve seri direksiyon yeteneği kazandıracak.

1,6mm yüksek kalite CNC-işlenmiş grafit malzemeden üretilmiş parçalar, kolaylıkla takılıp sökülebilir.

Sertleştirme parçaları sadece opsiyonel olarak mevcuttur

C-Bağlantılar.

C-Bağlantıları T3 platforumundan T4 platforumuna taşınmıştır. Büyük açıklık sayesinde hızlı ve kolay CVD aks bağlantı bakımları yapılabilinir. Komple aks C-bağlantı sökülmeden kolaylıkla takılabilir- çıkarılabilir. Büyük açıklık ciddi darbelerde aksların zarar görmesini engeller ayrıca opsiyonel ECS şaftları ile optimize çalışacak şekildedir.

C-bağlantılar standart kaster açıları ile gelmektedir(2°, 4°, 6°), ayrıca 3 farklı sertlikte, farklı yarış ortamları için temin etmek mümkündür.

Direksiyon Blokları.

Küçük ama sağlam direksiyon blokları 2 adet Ackermann pozisyonuna sahiptir. Ön direksiyon blokları ayrıca sağlam küçük ancak sağlam 5x10x4 ölçülerinde rulmanlara sahiptir ve bu sayede ağırlık hafifletilmiştir.

Direksiyon blokları 2 farklı sertlikte mevcuttur. Farklı yarış ortamları için optimize edilmiştir.

Arka Bağlantılar.

Aracın stabilitesi ve dönüş süratini artırmak için T4 de sert “H” bağlantıları kite dahildir.

Aks bağlantıları 0° topuk açısına sahiptir, sabtilte ve salıncak geometrisinin sert kazalarda bile değişmesini engellemektedir. İki farklı yuvarlanma merkezi ayarı mevcuttur ayrıca yuvarlanma merkezi posizyonları bağlantı ve gerdirme arasına şim eklenerek değiştirilebilinir.

Arka bağlantılar küçük ama sağlam 5x10x4 rulmanlara sahiptir.

Arka bağlantılar iki farklı malzemeden üretilmiştir ve özellikle farklı yarış ortamları için karışımlar hazırlanmıştır. Orta “M” sertliği opsiyonel olarak temin edilebilinir.

1-delikli bağlantılar ayrıca opsiyonel ince ayar parçası olarak 2-delikli versiyonun ikamesidir. Özellikle yüksek tutunan pistler için aracın daha fazla yuvarlanması amaçlanmıştır. 1- delikli bağlantılar 2-delikli bağlantının dış bağlantısının fazladan yuvarlanma durumunda farklı bir opsiyon olarak durmaktadır.

Çift-kollu Direksiyon Sistemi.

Çift-kollu direksiyon sistemi 6 adet rulmanla desteklenmiş ve alüminyum standlar üzerinde çalışmaktadır. Ackermann kolaylıkla direksiyon plakası ve top başlı vidalar arasına şim eklenerek yapılabilmektedir. Yeni direksiyon sistemi direksiyon bağlantılarında alçak montaj pozisyonu sayesinde köşelerde aracın daha kolay kontrol eilmesi sağlandı. Kontrol kolaylıkla direksiyon blokları altına eklenecek şimler ile değiştirilebilinir.

Ön alt salıncak tutucu önden daha hızlı & kolay Ackermann ayarlaması yapılacak şekilde geliştirildi

Direksiyon Plakası.

Direksiyon plakası daha fazla köşelerde daha iyi dönüş vermektedir. Bu sayede araç şikanlarda daha stabil ve daha kolay kullanıma sahip olmaktadır. Geliştirilmiş direksiyon karakteristiği kazanabilmek için direksiyon bağlantısı 8,5mm uzakliğa çekildi. 7075 T6 İsviçre alüminyumunda üretilen malzeme tutuncu anodize edilmiştir

Servo Koruyucu.

XRAY’in popüler servo koruycusu T4 için geliştirildi. Direksiyon bağlantı ayarlamaları daha kolay ve ek olarak farklı pozisyonlarda da yapılabilinir. Servo koruyucu 4 yaya sahiptir. Güç anında hassas direksiyon hakimiyeti sunmaktadır. Ancak kazalarda bir çok servoya uygundur.

Ayarlanabilir Üst Şasi.

Üst şase tasarımı, opsiyonel alüminyum direk eklenmesine imkan vermektedir. Bu aracın esneklik karakterini etkilemektedir. Direk eklenmesi ve arka diferansiyel yuva vidalarının çıkarılması aracın daha fazla tutunmaya, aracın daha kolay kullanılmasını ve aracın gaz anında daha atak olmasını sağlamaktadır. Düşük yada yüksek-tutunma ortamları için önerilmektedir. Düşük yada orta tutunma da üst sasiyi direksiz kullanılması önerilmektedir.

Aktarım Sistemi.

T3 platformunun ultra verimli ve kendini kanıtlamış aktarım sistemi taşınmıştır. Kullanım oranı yüksek-performanslı kömürsüz motor sistemleri ve LiPo piller için(hem stok hem modifiye) uygundur. Ön kilitli diferansiyel aksı ve arka dişli diferansiyel 38T kasnaklara sahiptir ve orta mil 20T kasnakları verimli 1.9 iç oranı sunmaktadır.

ECS Şaftları.

Ekstra-güçlü ECS şaftları kitlerde standart parça olarak dahil edildi. Efsanevi XRAY ECS şaftları, şaft hızı ve jantın hızını eşitler. Eşsiz 2 parça bağlantı sistemi ile, ekstrem teker dönüş açılarında bile 2 derin olmayan açı oluşmaktadır. Bu viraj hızı ve jant açısı arasında iç tekerleğin kilitlenmemesi veya titrememesi demek. Viraj içinde daha stabil, daha hassas ve daha kolay kullanım.

Ecs sürüş şaftları ile, tekerlek titremeleri ve ses minimuma azaltıldı, direksiyon açısı artırıldı ve viraj hızı & seriliği hissedilebilir bir şekilde artırıldı

Kullanım şaftları dünya tarafından bilinen, özel, sır, kendisi tarafından geliştirilen HUDY Yay Çeliğinden™ üretilmiştir. Sürüş şaftları stratejik olarak hafifletilmiş, uç noktalarını inceleyiniz, olabilecek en hafif ağırlığa sağlamlık ve güçten ödün vermeden ulaşıldı.

Özel hafifletilmiş şaftlar sadece ekstrem yarış ortamı için geliştirilmiş HUDY yay çeliğinden™ üretilebilirdi. Kullanım şaftları ek olarak elle tornalanarak maksimum hassasiyet ve doğru dönüş sağlandı.

Arka Şaftlar.

50mm uzunluğunda hafif 7075 T6 İsviçre alüminyumu arka aktarım şaftları T4 özellikleri arasındadır. Sertleştirilmiş ve siyah şık kaplanmış şaftlar özellikle arkada kullanılması için tasarlanmıştır.

Aktarım Aksları.

Dönen ağırlığı azaltmak için, arkada CVD süper-hafif aks bağlantılarına sahiptir, dış çapları tornalanmış ancak Hudy Yay Çeliği™ malzeme sayesinde sağlamlık devam etmiştir. Hafif akslar sıradan aktarım akslarına göre dönen ağırlığın %35 oranında azalmasına neden olmaktadır.

Alüminyum Altıgen Jant Tutucular.

Ultra-hafif jant tutucular CNC de 7075 T6 siyah kaplanmış alüminyumdan işlenmiştir. Ultra-doğru altıgenler özellikle dönen ağırlığın azaltılması ve titreşimsiz jant montajı için işlenmiştir. Opsiyonel offset versiyonları da mevcuttur(-0.75, +0.75, +1.5mm).

XRAY Dişli Diferansiyel.

T4 dişli diferansiyel sistemi gaz anındaki direksiyon hakimiyetini artırmaktadır. Bu hemen hemen bütün tip pistlerde gereklidir ve hem halı hemde asfalt pistlerdede kullanılabilinir. Dişli diferansiyel kompozit kasası ve kasnaklı kapağından oluşmaktadır. Diferansiyel dişlileri kompozit malzemeden, hassas kalıplanmış kompozit dişlilerden ve hafif aktarım şaftları ile tamamlanmıştır. Hafif ancak süper-seri dişli diferansiyel bu şekilde yaratılmıştır. Doğru kurulan diferansiyel uzun zaman bakım ihtiyacı duymamaktadır....ne sık sık yağ değişimine ne de yağ sızıntısı görülür.

XRAY Kilitli Aks.

Dönen kütle herhangi yarış aracının performansını etkileyen en önemli faktörlerdendir.

T4 eşsiz hafif kompozit XRAY ön kilitli aksına sahiptir. Ön kilitli aks çok sert ve çok hafif yapısı, XRAY in kendi formüle ettiği kompozit malzemeden kaynaklıdır.

Aks bağlantıları eşsiz bağlantı sistemi ile değişebilir hızlı ve kolaylıkla servis edilebilinir- kullanımda aks uç bağlantılarına ihtiyaç duymaz- gücün direkt olarak aksa aktarılması sağlanır. Aks ve bağlantıları arasında boşluk olması engellenir ve bu daha iyi direksiyon hassasiyeti ve direksiyon performansı sunmaktadır.

Merkezi Orta Mil.

Spur ve pinyon dişlileri tam olarak aracın orta merkezine ayarlanmıştır. Aktarım sistemi parçalarının optimal dengede olması sağlanmıştır.

Alüminyum Orta Şaft Mili.

Alüminyum orta şaft stratejik olarak CNC- de işlenmiş dönen ağırlığın azaltılması, sağlamlıktan ve bütünlükten ödün verilmeden üretilmiştir. Şaft boşluğu, mükemmel yuvarlaklıkta ve hiç taşmamaktadır, aktarım sistemini titreşimini elimine etmekte ve pozitif denge üretmektedir. Kompozit kasnaklar şafta takılmaktadır.

Kevlar® Aktarım Kayışları.

2 Kayışlı 4-çeker aktarım sistemi maksimum verimlilik ve en yüksek performans için Kevlar®- kayışları kullanmaktadır. Dar 3mm ön ve arka kayışlar özellikle minimal kalınlık ve esneklik için seçilmiştir.

Süper Alçak Profilli (SLP) Amortisörler.

SLP süspansiyonlar daha düşük ağırlık merkezli araç ve maksimum stabilite için tasarlanmıştır yeni SLP süspansiyonlar ile T4 daha düz ve şikanlar da daha rahat kullanım ve tutunma kaynaklı taklalara karşı daha dirençlidir. Yüksek hızlı köselerde daha fazla hız yapmanıza imkan vermiştir.

Süspansiyon hazneleri CNC-işlenmiş ve en iyi kalite 7075-T6 İsviçre alüminyumdan ve daha uzun ömür için sertleştirildi. Süspansiyonlar kısaltılmış süspansiyon haznelerine ancak daha geniş çaptadır. Bu sayede T3 deki kadar yağ almaktadır.

Süper Alçak Profilli (SLP) Amortisörler.

Pistonlar SLP amortisörler için özel olarak üretilmiştir. Pistonlar 3-ve 4 delik şeklinde 1.0, 1.1 ve 1.2 mm çapta deliklere sahiptir. Pistonlar özel yöntemler ile kalıplanmış, sertlik ve dayanıklılığını korurken, ekstrem yuvarlaklık sunmaktadır.

Süper Alçak Profilli (SLP) Amortisörler.

Hem ön hemde arka amortisörler top bağlantılara sahiptir, ve bu bağlantılarda amacına uygun şekilde az oynama vardır, bu sayede daha fazla tutunma yaratmaktadır.

Amortisör Yayları.

Aracı birçok yarış ortamında daha stabil ve kolay kullanılabilir kılmak içim 2.5C lineer yaylar hem ön hemde arkada secildi. Lineer 2,5C yaylar direksiyon, tutunma, stabilite ve tepkime arasındaki en iyi dengeyi sunmaktadır.
4S yayları- daha önceki bütün XRAY yayları gibi- manuel olarak ölçülerek, seçilerek ve eşleştirilerek çift haline getirildiler. Bu sayede hassas bir şekilde eşit uzunluk ve tepkime karakterleri aynı olacak şekil de getirilmiştir.

Amortisör Kuleleri.

Yeni SLP amortisörlerin etkisini maksimize etmek için hem ön hemde arka amortisör kuleleri yeniden tasarlanmış ve 15mm alçaltıldı, bu sayede mümkün olan en düşük ağırlık merkezi sağlanmıştır. En iyi kalite 3.0mm grafit, amortisör kuleleri daha küçük, daha hafif, daha kompakt ve güç testlerinden sonra gaz anında direksiyon etkisi için yarışa özel ayarlanmıştır.

Rulman Tutucular.

Ayarlanabilir rulman eksantrik tutucuları dar diferansiyel yuvaları için geliştirilmiştir. Daha önceki XRAY tasarımlarındaki gibi ön ve arka diferansiyel yuvaları kayış gergisi entegredir. Ve eksantrik tutucular yardımı ile gergi ayarlanabilir. Bu sayede ayrı kayış gergisine gerek duyulmaz ve sürtünme azaltılır ve aktarım verimliliği artar.

Entegre Kayış Gergi Ayarı.

Bütün önceki XRAY araçlarında olduğu gibi ön ve arka diferansiyel yuvaları entegre kayış gergi ayarı eksantrik tutucular tarafından yapılabilinir. Bu sayede ayrı kayış gergi ihtiyacı ortadan kaldırılır. Bu eksantrik tutucular yeni dar pozisyonları için modifiye edilirken hali hazırdaki diferansiyellerinizin ve makaraların(spool) kullanılmasına da imkan vermektedir. Bütün rulmanlar kompozit desteklerin içinde dönmekte ve bu sayede sürtünme azalmış ve aktarım sistemi verimliliği geliştirilmiştir.

Dif Yükseklik Ayarlanması.

Ön ve arka diferansiyel yuvaların da bağımsız diferansiyel yükseklik ayarlanabilir. Diferansiyel eksantrik tutucuların döndürerek diferansiyeilin yüksekliği 1mm değiştirilebilinir. Opsiyonel eksantrik tutucular sayesinde 2mm offset imkanı ile diferansiyel yüksekliği 2mm değiştirilebilinir.

Seçkin Rulmanlar.

24 yüksek süratli, mavi yalıtımlı ve çelik rulman seti maksimum verimliliği garanti altına almak için aktarım sisteminde kullanılmıştır. Bütün rulmanlar maksimum akışkanlık ve uzun ömür için Aero Shell® Fluid 12 ile yağlanmıştır. Direksiyon bloklarında ve arka bağlantılarda kullanılan rulmanlar özellikle dönen ağırlığı azaltmak ve maksimum aktarım verimliliği için seçilmiştir.

Alüminyum Gerdirmeler.

Alüminyum ayarlanabilir gerdirmeler T4 aracında kullanılmıştır. 7075 T6 Alüminyumdan üretilmiş CNC de işlenmiş gerdirmeler siyah şık kaplamaya sahiptir. Gerdirmeler ön arka bağlantılarda,servo koruyucu ve ARS™sistem bağlantılarda kullanılmıştır. Alüminyum gerdirmeler çeliğe göre daha hafif ve aracın ağırlığını azalmasına yardımcı olmaktadır.

Üst Tampon Tutucu.

Kompozit üst tampon tutucu desteği şasenin ciddi kazalarda kırılmasını azaltmaya yaramaktadır. Kompozit üst tutucu tamponun üstüne takılmaktadır. Bu destek diferansiyel yuva ayaklarının karşısındadır ve kaza anında destek diferansiyel yuvasına dayanmakta ve şasenin kırılmasını engellemektedir.

Kep Tutucular.

Etli 6mm kalınlığındaki kep tutucuları özel kompozit malzemeden, maksimum dayanıklılık ve kazalarda bile kırılmayacak kadar yeterli esneklik sağlayacak şekilde üretilmiştir. Kep destekleri yuvarlayarak daha uygun montaj ve daha iyi kep desteği sunmaktadır.

En ince ayarlar için XRAY, opsiyonel yüksekliklerde kep tutucuları önermektedir. Bağımsız olarak ön veya arkada yükseklik ayarları için +1mm yada +2mm tutucular kullanılabilir.

Pil Tutucular.

Akılcı pil tutucular özellikle LiPo pillere ve darbelere karşı güçlendirilerek tasarlanmıştır. Pil tutucular pillerin yarış ortamında ve kazalarda hareket etmesini engellemektedirler.

Ayar Olasılıkları.

Üstün ve etkileyici çeşitte ayar olasılıklarına sahipti: ARS (Aktive Arka Salıncak™) kaster, kamber, topuk, anti-dive, anti-squat, yükseklik, sarkma, genişlik, alt yuvarlanma merkezi, üst yuvarlanma merkezi, yuvarlanma merkezi ayarları, direksiyon yuvarlanma merkezi, tekerarası. Ackermann, opsiyonel kayış gergisi, ayarlanabilir süspansiyonlar, ayarlanabilir arka diferensiyel ve ayarlanabilir opsiyonel XRAY Multi-Diff™.


XRAY Ayar Kitabı.

1 T4 dünyadaki yol araçları içinde en çok ayarlanabilir araçlardan biridir. Sıkı bir yarış fanatiği yada kulüp seviyesi bir yarışçı olun. T4 aracınızı kendi yarış stilinize pist koşullarına ve farklı pist tipine göre ayarlayabileceksiniz. Çok talep gören XRAY in ayar kitabı 50’den fazla sayfanın yüksek kaliteli resimleri, kolay okunur ve anlaşılır RC araç ayarlarını içermektedir. Çaylak yada deneyimli yarışmacı olmanız fark etmeden, kolaylıkla ayar ip uçlarını öğrenebilir ve yeteneklerinizi geliştirebilir ve T4’n performansını artırabilirsiniz. T4 Setup-kitabını www.teamxray.com dan indirebilirsiniz.

Şasi Dengesi.

Şasi tasarımı dengeli ağırlık dağılımına ve ağırlık transferine yoğunlaşmıştır. Şasi önceden delinmiş delikler sayesinde optimum denge için gerekecek ek ağırlık montajına hazırdır. Şasi ortasında, HUDY Şasi Denge Aleti. ile kolaylıkla denge sağlanabilir.

Grafit Gres.

T4 paketinde premium HUDY Grafit Gres, İleri teknoloji yarı-sıvı yağlama üst seviye basınç katkı maddeleri ve eşit dağılmış grafitlerin taşıma kapasitesinin işbirliğinin ürünüdür. Temel görevi dönen ve yükteki dişlilerin yağlanmasıdır. Ancak aynı zamanda mükemmel yapışma özelliği sayesinde parça üzerinde kalır. Gres parça aşınmasını azaltır ve parçanın ömrünü uzatır.HUDY Graphite Grease.

Silikon Yağlar

HUDY Seçkin Silikon Yağları,Avrupalı uzman silikon yağ üreticisi tarafından üretilmiştir. Her üretim grubu laboratuvarlarda test edilip kalibre edilmektedir ve mümkün olan en yüksek tutarlılıkta ve kalitede üretim grupları eşleştirilmektedir. Sektörün cSt Standardı kullanılarak yeni üretim grubu yağların tanımlanması, ayarlanması kolaylaşmıştır

XRAY ve XRAY takım sürücülerinin ayar sayfalarını takip ettiğiniz zaman kullandığınız yağların fabrika yarış takımının kullandıkları ile aynıdır. Böylelikle ayarların aynı ve aracın kontrolünün aynı olacağından emin olabilirsiniz.

HUDY Chem Series.

XRAY Kurulum Kitapçığı.

XRAY Kurulum Kitapçığı artık sektör standardıdır, basit ve en iyi kitapçık aracınızı alır almaz size sunulmaktadır.İster ilk kez kurun ister tecrübeli yarışçı olun, bütün talimatlar direkt ve kolay anlaşılırdır. Tamamı renkli ve büyük 3D örnekler size kurulumun en kücük detayına kadar yardımcı olacaktır.

XRAY VIP Müsteri Uygulamaları.

Sadece XRAY model araç sahibi bile olmak kendi başına bir tecrübedir. En premium lüks bir araca sahip olmak dışında siz artık Xray sahipleri ailesinin kıymetli bir üyesisiniz. XRAY Fabrikasının direkt servis ve desteği her zaman yanınızdadır. XRAY her zaman en son yenilenen bilgi akışını internet üzerinden yarış raporları ve en son ürün geliştermeleri sizle paylaşacaktır. Herhangi bir problem yada yorumunuzda direkt olarak XRAY destek ekibine yada herhangi XRAY fabrika yarışçısına XRAY forumu üzerinden sorabilirsiniz. Kendi ayarlarınızı foruma yükleyebilir, dünyanın en büyük ayar veri tabanından binlerce ayar setini indirebilirsiniz. XRAY takımına katılarak VIP uygulamasının sadece başlangıcındasınız.

Go UP